Новини

""
Найкращі Новорічні ялинки по найкращім цінам
""
Продаж новорічних ялинок населенню зазвичай стартує у першій половині грудня. Обов'язковими є наявність клейма на зрізі та бирки зі штрих-кодом, за якими можна дізнатися походження ялинки.
""
Товариство лісівників України запрошує членів учнівських лісництв, школярів долучитися до акції «Зігрій серце Захиснику».
""
УкрНДІЛГА презентував результати досліджень із використанням дендрохронологічних підходів щодо адаптації до зміни клімату високогірних букових насаджень у національному парку «Сколівські Бескіди».
""
Впродовж минулого тижня науковці ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» поводили дослідження стану та насіннєвої продуктивності клонових плантацій дуба звичайного. Для кожного дерева визначали інтенсивність плодоношення у розрізі фенологічних форм та у розрізі  генотипів. Основна мета проведених досліджень – оцінити рівень репродуктивних процесів та дослідити морфологічні відмінності клонів.
""
Широкомасштабне військове вторгнення спричинило значний негативний вплив на економіку лісогосподарської та деревообробної галузей України. Попередньо оцінити загальне економічне становище суб'єктів внутрішнього ринку деревини країни можна шляхом аналізу динаміки обсягів заготівлі та реалізації круглого лісу – основного сировинного ресурсу для комплексу деревообробних та інших галузей.
""

1. Лiси дають життєдайне повiтря, кисень, тiнь, продукти рослинного i тваринного походження.

Гектар лiсу видiляє 3-4 тонни кисню i поглинає 4-5 тонн вуглекислого газу, здатний вiдфiльтрувати 50-70 тонн пилу.

2. Лiси дають нi з чим незрiвнянну деревину. Завжди необхiдно зберiгати “зелений баланс”: новi посадки повиннi покривати вирубку хоч би один до одного.

""
Не за горами сезон зимової підгодівлі диких тварин. Готують зимовий продовольчий запас для дичини і у філії «Вінницьке лісове господарство»
""
У другій половині минулого століття науково-дослідними установами України проводився ряд робіт щодо відбору кращих генотипів на індивідуальному та популяційному рівні основних лісотвірних порід. Принципи відбору базувалися на виділенні об’єктів лісових генетичних ресурсів за місцем їх розташування – in situ та перенесення репродуктивного матеріалу за межі їх природної локалізації – ex situ. За міжнародною класифікацією до об’єктів збереження лісових генетичних ресурсів in situ належать лісові генетичні резервати, плюсові насадження та плюсові дерева. Випробні культури, клонові, родинні та архівно-маточні плантації належать до об’єктів збереження лісових генетичних ресурсів ex situ. Об’єкти збереження генофонду увійшли до постійної лісонасінної бази (ПЛНБ) лісогосподарських підприємств та організацій. До об’єктів ПЛНБ входять: лісові генетичні резервати, плюсові насадження, плюсові дерева, архівно-маточні плантації, клонові насінні плантації першого та другого покоління, родинні плантації, постійні лісонасінні ділянки (ПЛНД) із насіння плюсових дерев, випробувальні культури, в яких передбачений повторний відбір.
""
Разом із старшими друзями, наставниками, лісівниками Кирнасівського лісництва ДП «Тульчинське ЛМГ» діти вивчають велику та важливу науку створення лісу, долучаються до лісівничої праці, маленькими рученятами саджають навесні сіянці на лісовій ділянці, збирають лісове насіння, вирушають на лісовий розсадник доглянути посіви. На уроках природи, під час проведення дослідницьких робіт, інших заходів діти дізнаються чимало цікавої та корисної інформації про життя лісу, про особливості рослинного та тваринного світу рідного краю, про працю лісівників.