Дендропарк

 

Дендропарк закладено у 1956 році на ділянці суцільно-лісосічної вирубки площею 5,9 га. в кв. 78 Вінницького лісництва, Вінницького лісгоспзагу. Ініціатором створення дендрологічного парку був лісничий Вінницького лісництва Паламарчук Григорій Іванович. Парк створено у вигляді прямокутника поділеного на 8 секторів з круглою галявиною посередині. Алеї які розділяють сектори сходяться на цій галявині. На відстані 70 метрів від центру проходить "великий круг", алея шириною 4м.

 

dendropark

 

На території парку були висаджені саджанці місцевих та інтродукованих порід, а також отриманих із різних ботанічних садів колишнього Радянського Союзу та із-за кордону (Франція, Німеччина). Всього на території парку налічувалось близько 160 видів дерев та чагарників, які розміщувалися біогрупами.

Рішенням Вінницького облвиконкому № 441 від 30 липня 1969 року уся територія Вінницької лісової науково-дослідної станції та прилеглі до неї алейні посадки загальною площею 6,7 га були оголошені пам'яткою природи місцевого значення.