Робоча онлайн-зустріч наукової групи щодо виконання проекту Шведського Інституту (Swedish Institute) «Ukraine Natural Science Talent Empowerment» в Україні

Надіслав: olena , дата: чт, 03/14/2024 - 11:01

Представники ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» прийняли участь у робочій онлайн-зустрічі наукової групи щодо реалізації проекту «Ukraine Natural Science Talent Empowerment» (UNSTE) («Розвиток талантів у природничих науках України»), який виконується в Україні за фінансової підтримки Шведського Інституту (Swedish Institute) (м. Стокгольм, Швеція). Основними організаторами із шведської сторони є Технологічний університет Лулео (Lulea University of Technology) та  Шведський університет аграрних наук (Swedish University of Agrarian Science). Проект розпочався у березні 2024-го року та буде реалізований впродовж наступних двох років.

Відповідно представленої програми, передбачено підтримку аспірантів для проведення наукових досліджень в Україні та Швеції. На першій стадії реалізації проекту для аспірантів буде проведено курс лекцій із основних дисциплін лісівничого напрямку. Зокрема, передбачено викладання дисциплін із фітопатології, захисту лісу, мікології, деревинознавства, органічної хімії, основ статистики та ін. Навчання буде здійснено із використанням програмного продукту Canvas. У підсумку будуть видані сертифікати Технологічним університетом Лулео щодо проходження відповідної теоретичної частини курсів.

Наступний етап передбачає методологічну підтримку аспірантів щодо організації та безпосереднього проведення польових досліджень, збір відповідного польового матеріалу, зразків деревини та інших компонентів лісових екосистем та подальших лабораторних досліджень. Самі ж лабораторні дослідження можуть бути виконані як в Україні так і у Швеції у відповідно обладнаних лабораторіях Технологічного університету Лулео та Шведського університету аграрних наук. У шведських університетах буде забезпечено опрацювання зібраних матеріалів та аналіз даних із використанням відповідних ліцензійних програмних продуктів. Для учасників проекту буде забезпечено доступ до інформаційних ресурсів шведських університетів. За результатами проведених досліджень планується опублікування статей у найбільш рейтингових міжнародних виданнях. Також розглядається перспектива щодо підготування наступних проектних заявок до міжнародних фондів.

Заступник директора ДП «Вінницька

лісова науково-дослідна станція»

Ігор Нейко